Akademia Morska w Gdyni jest największą i najstarszą uczelnią morską w Polsce i jedną z największych w Europie, kształcącą nieprzerwanie od 1920 roku oficerów floty handlowej i kadry menedżerskie dla lądowego zaplecza gospodarki morskiej.
banercncc Studiowanie w Akademii Morskiej to nie tylko szansa na zdobycie solidnego wykształcenia i atrakcyjnego zawodu, to również życie akademickie, ciekawi ludzie, przygoda jakiej nie da Ci żadna inna uczelnia!

akademik zimaakademik lato
Wydział Nawigacyjny jest sztandarowym wydziałem Akademii Morskiej w Gdyni. Kształcimy studentów na kierunkach: Nawigacja oraz Transport. Od lat na wydziale istnieją tradycyjne specjalności, do których z biegiem czasu dołączają kolejne – nowoczesne i w pełni odpowiadające na zapotrzebowanie rynku.
Główna siedziba Wydziału Nawigacyjnego znajduje się w samym sercu Gdyni, na Skwerze Kościuszki, pomiędzy portem jachtowym i reprezentacyjnym Basenem Prezydenta, gdzie cumuje między innymi statek-muzeum Dar Pomorza. Piękny widok na morze, plażę oraz gdyńską marinę to codzienność dla naszych studentów. W bezpośrednim sąsiedztwie wydziału znajdują się restauracje i knajpki nad samym morzem, gdyński bulwar tętniący życiem cały rok, teatr muzyczny oraz ścisłe centrum miasta.
dar horyzontGdzie mieszkają studenci? Studiując na Wydziale Nawigacyjnym macie szansę mieszkania w najbardziej malowniczo położonym akademiku (studenckim domu marynarza) w Polsce. Charakterystyczny trójkąt położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie plaży miejskiej w Gdyni, skąd rozpościera się niesamowity widok.
Na naszym wydziale studenci odbywają praktyki na dwóch statkach: Horyzont II oraz legendarnej fregacie Dar Młodzieży  należącej do Akademii Morskiej w Gdyni. Rejsy szkolne stanowią niesamowitą przygodę, połączoną ze zdobywaniem praktycznej wiedzy w dziedzinie nawigacji morskiej.
Studenci Wydziału Nawigacyjnego mają głos! Dzięki parlamentowi studenckiemu, licznym komisjom studenckim oraz kołom naukowym studenci biorą czynny udział w kształtowaniu życia uczelni i społeczności akademickiej. Są współautorami wizerunku wydziału i uczelni, mają również wpływ na wszelkiego rodzaju zmiany i akcje czyniące nasz wydział jeszcze bardziej przyjaznym dla studiujących. Dodatkowo członkowie kół naukowych biorą udział w ciekawych projektach naukowych oraz atrakcyjnych wyjazdach.
Studiując na Wydziale Nawigacyjnym każdy ma szansę na udział w ciekawych imprezach takich jak Bałtycki Festiwal Naukowy, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Zjazdy IAMU (Międzynarodowe Stowarzyszenie Uczelni Morskich) i wiele, wiele innych.
Studiowanie na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Gdyni to niesamowita przygoda i szansa na zdobycie solidnego wykształcenia!